רונה אביב הפקות- הפקות תוכן

הצגת חנוכה בזום

מתאים למוסדות חינוך/ סלי תרבות/ קהילות/ מקומות עבודה

הצגה- "הקוסם מארץ עוץ"

מה שמיוחד בהצגה הזאת שהיא גם:

לימודית- סדנת משחק, מעצימה- את כוחם של הילדים , חינוכית- עם ערכי חג החנוכה.

ההצגה מתאימה לילדים בטווח גילאים רחב ולכל המשפחה.

כדי ליצור מצב אותנטי של הזדהות אקים את התפאורה, ההגברה והתאורה בסלון הבית שלי (בית יפה מצטלם טוב) ואראה לילדים שגם אני בבית. ההמלצה שלכם תהיה לגבש את כל המשפחה יחד לצפייה בהצגה, אפילו הורים שיצטרפו ייהנו ויתרגשו מאוד.

נפתח בלהסביר לילדים שחג החנוכה בא להזכיר לנו להאמין בניסים ונבין מה זה ניסים, איך זה יכול להיות שהם קורים כל יום ולמה הם קורים הכי הרבה רק למי שמאמין בהם.

נמשיך להסביר שזה חג האורות שמדבר על האור שבנו, בכל אחד בנפרד ובכולם יחד.
ושחגים בכלל מזכירים לנו את חשיבות השמחה ולכן בסוף ההצגה נעשה מסיבת אורות שאפרט עליה בהמשך.

ההצגה מלווה בתפאורה, הגברה,  לבושות, פלייבק הקוסם ופסקול המחזה בעברית.
בחלק הראשון של ההצגה, כל המשפחה צופה בהצגה עם כל הדמויות ובשיתוף הילדים כשחקנים ולומדים תוך כדי ההצגה גם כיצד להיות שחקנים.

בחלק השני של ההצגה, הקוסם מדבר עם  ילדים ומוציא אותם למסע שביל האבנים
הצהובות בו הם עוברים משימות: חברות, מוח, אומץ, לב וקסמים. כל משימה באה ללמד אותנו על היכולות השונות שלנו, אמונה בהם ועזרה לחברים בדרך. הילדים עוברים משימות יחד אתנו וכל אחד בביתו ועם משפחתו.

בחלק השלישי של ההצגה, הילדים מגיעים יחד לקוסם- לטקס הגשמת משאלות: בטקס הילדים לומדים את ההבדל בין בקשה למשאלה. לבקש שיקנו לנו משהו, זאת בקשה. ומשאלה, זה לבקש להצליח לעשות משהו שטרם הצלחתי אבל אני רוצה. בתום הטקס המרגש הילדים מגלים כי הקוסם שדיבר איתם הוא בעצם ילד שרק התחפש לקוסם, ואת כל המשימות הם עשו בעצמם ובכלל לא נעזרו בו וכך מגיעים למוסר השכל של ההצגה שכל היכולות הן שלהם ולכן זה הכוח שלהם להגשים את המשאלות שלהם.

טקס המשאלות הינו מעצים ומרגש מאוד- הילדים לומדים בטקס כי מתוך כל הכוחות שלהם, הכוח שישנו באור הייחודי שבלב שלהם הוא החזק ביותר והם לומדים איך להשתמש בו ואיך לחלוק אותו עם אחרים ולהפיץ את האור שלהם. את טקס המשאלות בו כל אחד מגלה את האור שלו נעשה בחושך עם פנסים או מנורות קטנות. לצורך העצמת חווית הדמיון והתחושות, נבקש מהם להערך לחלק הזה עם פנסים או מנורות קטנות ולהיות בחדר שניתן להחשכה.

ישנה אפשרות אם תרצו – להערך מראש עם ערכה מגניבה לילדים הכוללת שני צמידי מחזירי אור זוהרים וצבעוניים ושני מקלות סטיקלייטים זוהרים לאחוז בידם ואם תרצו גם יצירה אשר תואמת את החג. בצד שלי התפאורה תהפוך לשמיים מלאים במאורות זוהרים ותאורת אולטרה סגול. ובסיום הטקס המשמח והמרגש נחגוג עם שיר הניצחון של המכבים ולאחר מכן נרקוד יחד, נקפוץ ונשתגע עם הזוהרים בחושך בבית לצלילי שירי חנוכה טראנסים!!

משך ההצגה: 60-75 דקות

סרטון ברכה לחג בהתאמה אישית

סרטון ברכה לחג בהתאמה אישית אליכם עם המילים והמסרים שאותם תרצו  העביר למשפחות הקהילה/ מקום עבודה. הסרטון יעשה בסגנון מברק מזמר, בובת ענק רוקדת לשירי חנוכה, ממנה אני יוצאת בתלבושת פיית האורות, ברקע תפאורת מאורות מהממת ומברכת את הילדים והמשפחות בברכת חג שמח ומסבירה קצת לילדים על ערכי החג המיוחד ונצא לחג במצב רוח מרומם!

משך הסרטון כ- 10 דקות, הסרטון מאוד מושקע, רווי הפתעות ונבנה בהתאמה אישית אליכם. את הסרטון ניתן להפיץ ברשתות החברתיות שלכם, קבוצות ווטסאפ, מיילים וכו;